Chimey Draft Technology
 • exodraft - Danmark
 • exodraft - Deutschland
 • exodraft - Norge
 • exodraft - Sverige
 • exodraft - France
 • exodraft - Polska
 • exodraft - Finland
 • exodraft - United Kingdom
 • exodraft - EU
 • ENERVEX - USA
 • Strona Główna
 • Drukuj
 • Skontaktuj się z nami
 • Login

Po instalacji wyciągu kominowego

Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedzi na interesujące pytania w dziale “Produkty i Systemy”, możesz też skontaktować się z najbliższym Przedstawicielem Handlowym exodraft.

» Ogólne informacje o wyciągach kominowych.
» FAQ Najczęstsze pytania o warunki po instalacji systemów wyciągów kominowych.


FAQ Najczęstsze pytania o warunki po instalacji systemów wyciągów kominowych.


Czy wyciąg kominowy musi być zawsze włączony, gdy palimy w kominku lub piecu?
Tak, wyciąg kominowy musi być zawsze włączony, kiedy pali się ogień w kominku lub piecu. Kiedy wyciąg kominowy jest włączony, jego silnik się chłodzi – gdyby był wyłączony jego komponenty mogłyby się przegrzać i wyciąg mógłby przestać działać.
Jeśli używasz sterownika zawierającego wbudowany czujnik temperatury (np. EFC18 lub EW41 z czujnikiem temperatury), wyciąg kominowy wystartuje samoistnie jeśli temperatura przekroczy ustawiony poziom – i wyciąg wyłączy się też automatycznie, gdy ogień zgaśnie i temperatura spadnie poniżej nastawionego minimum.


Czy kominiarz może również wyczyścić wyciąg kominowy?
Kominiarze nie są zobowiązani prawnie do czyszczenia wyciągów kominowych. Zalecamy skontaktowanie się ze swoim kominiarzem w celu ustalenia czy mógłby to wykonać.


Jak często wyciąg kominowy musi być czyszczony i jak to zrobić samemu?
Według obowiązujących przepisów komin należy czyścić 4 razy w roku. Poza tym częstotliwość czyszczenia zależy też od tego jakiego typu opału używasz i jak często palisz w kominku lub piecu. Jeżeli używasz suchego drewno wystarczy, aby wyczyścić łopatki wyciągu wyciągu z sadzy i innych zanieczyszczeń raz na rok. Najlepiej jest użyć w tym celu stalowej szczotki lub szpachelki.


Wydaje mi się, że wyciąg kominowy jest trochę niestabilny szczególnie podczas burzliwej pogody, tak jakby się wahał?
Gwarantujemy, iż Twój wyciąg kominowy nie spadnie na dół! Jednak, jeśli wyciąg jest montowany na murowanym kominie, może być dobrym rozwiązaniem, aby użyć czterech śrub do lepszej stabilizacji. Łatwo można je zamontować do dolnej części wyciągu. Skontaktuj się ze swoim Przedstawicielem Handlowym exodraft.


Czemu wyciąg wydaje jakieś dziwne dźwięki lub wibruje kiedy jest włączony?
Możesz sprawdzić kątowniki przy wyciągu kominowym. Kiedy wyciąg kominowy jest zainstalowany z wykorzystaniem kątowników, jest ważne aby zapewnić, że jest tam przerwa pomiędzy kątownikami, a ścianami komina i że wyciąg jest umieszczony na macie izolującej. Upewnij się, że kątowniki są dopasowane i że są umiejscowione 5 mm od wewnętrznej powierzchni rury kominowej.

Jeśli kątowniki są zbyt blisko ścianek komina, wibracje i hałas mogą przedostać się z wentylatora do komina. Po dopasowaniu kątowników do odpowiedniej odległości, hałas powinien ucichnąć. Jeśli tak się nie stanie, to oznaczać może że Twój komin nie jest dobrze zwymiarowany w stosunku do Twojego kominka lub pieca. W celu uzyskania najlepszych wskazówek skontaktuj się z najbliższym Przedstawicielem Handlowym exodraft. Znajdź najbliższego Przedstawiciela Handlowegoexodraft– kliknij tutaj.


Czy wyciąg kominowy może wentylować mój salon nawet wtedy gdy nie pali się ogień w kominku?
Tak, oczywiście. Decyduje o tym sterownik jaki wybrałeś dla swojej instalacji. Sprawdź w instrukcji jak to zrobić. Kliknij tutaj aby przejść do działu instrukcji.